Loading

Facebook Youtube

Vianočne zamyslenieVianočne zamyslenieJe Boh aj diabol?

To je otázka. Diablom alebo čertom nás ako neposlušné deti strašili rodičia, ak nebudeme poslúchať, čert nás vezme  do pekla! Dnes deti  strašíme inak, vezmeme Vám počítač alebo mobil. To je pre nich najväčší trest.

Veriaci vedia, že diabol pokúšal aj Krista na púšti a ponúkal mu moc. Pokušenie moci je tým najdiabolskejším pokušením, ktorému človek môže alebo je vystavený. U Krista diabol nepochodil, ale čo u mocných?

Položme si otázku – komu slúžim ja? 

Odpoveď môže byť rozličná – od nikomu a nikdy, vyššej moci - Bohu, rodine, práci, snom, svojim myšlienkam.... Pripustil by niekto z Vás, že slúži diablovi?

Tých, ktorí žijú alebo chcú žiť podľa božích zákonov alebo ich hlásajú, ubúda. Pribúda tých, čo nerešpektujú nič a tvrdo presadzujú výlučne svoje záujmy a povýšili svoje právo na šťastný život nad všetko ostatné.

Kde je hranica medzi božským a diabolským?

Boj medzi Bohom a diablom prebieha stále, je to boj medzi dobrom a zlom. Jeho vyvrcholením má byť posledná bitka – Armagedon.  Nikto nevie s určitosťou povedať, kto vyhrá.

Diabol pokúša každého z nás. Aby sme vedeli, čo je diabolské, musíme vedieť, čo je božské, a to nás učí viera. Byť veriacim neznamená iba praktikovať úkony, chodiť do kostola, na spovede, treba sa vrátiť ku koreňom viery a „zaloviť“ vo svojom vnútri či svedomí. Nájsť si čas na rozhovor s Bohom alebo svedomím, nazvite si to akokoľvek.

Kedy ľudstvo morálne upadá?

Keď sa všetci sústredia na hromadenie majetku, keď najväčším zdrojom šťastia sa stávajú peniaze a užívanie si života a zabúda sa na duchovné hodnoty. Keď sa schopnosti a génialita ľudí používajú na  zneužívanie a klamanie blížnych, keď nevera je právom a nie hanbou, keď pohŕdame životom v prostote a biednymi, keď rodina je prežitkom, keď mladí ľudia pohŕdajú staršími, keď chorí sú na príťaž, keď svetu vládne chaos.

Idú Vianoce, sviatok narodenia Ježiša Krista, zamyslime sa spoločne ako zmeniť seba a svet okolo nás, aby vyhralo dobro a láska a nie diabol v nás.

Prajem Vám krásne prežitie Vianočných sviatkov a veľa šťastia do Nového roku

Pokoj s Vami

Danica Birošová


NOVINKY

Úprava "malých konkurzov"

Úprava "malých konkurzov"

19.01.2021

dôležité

    Pandémia korona vírusu prináša  nielen zdravotné problémy občanom, pričom sprievodným javom sú aj ekonomické problémy podnikateľov. V roku 2020 problémy iba začali, ale ...

čítaj ďalej


Zamyslenie...

Zamyslenie...

09.11.2020

Riešime koronu a politiku okolo nej. Mame rozdieľnosť názorov a pomaly sa dostávame do situácie, že nám nevadí keď nás riadi jedna autorita. Vadí nám iný názor bez rozdielu, či reprezentuje väčšinu alebo menšinu. Sme už iba krôčik smerom k jednotnej moci. To tu už bolo, tí ...

čítaj ďalej


Ďakujeme za váš hlas!

Ďakujeme za váš hlas!

01.03.2020

Doma dobre

    Máme tu prvý marcový deň. Pre niekoho úplne obyčajný deň no pre mňa je trochu iný. Vstávala som s nádejou, že na Slovensku nastáva zmena, zmena k lepšiemu. No výsledky parlamentných volieb ma veľmi prekvapili.  Žiaľ, ...

čítaj ďalejpozrieť ďaľšie