Loading

Facebook Youtube

Trenčiansky národný frontTrenčiansky národný frontKandidátov do primátorského kresla možno rozdeliť do troch skupín. Nominovaných politickými stranami, podporovaných politickými stranami a skutočne nezávislými kandidátmi. Takýto učebnicový politický mix má zvádzať súboj o konečné víťazstvo vo voľbách.

Trenčín ako krajské mesto zaujal verejnosť viacerými zbabranými akciami na čele s vybudovaným letným kúpaliskom bez prívodu inžinierských sietí. V týchto dňoch ma zaujala ešte jedna skutočnosť. Podpora politických strán naprieč celým politickým spektrom jedinému kandidátovi na post primátora, čím sa vytvoril taký regionálny národný front. Pre objasnenie, národný front vznikal v období druhej svetovej vojny ako príprava pre prevzatie moci po jej ukončení. Táto, pôvodne ideovo logická myšlienka bola toho času zneužitá komunistickou stranou k absolútnemu prevzatiu moci a národný front neskôr pohltil nielen politické strany, ale aj najširšie záujmové organizácie. Niekde tam časovo možno zaradiť aj neslávny výrok: kto nejde s nami, ide proti nám.

Politické strany týmto krokom nasmerovali svojich verných voličov do slepej uličky. Za roky svojho pôsobenia nedokážu ani vo veľkých mestách postaviť vhodných kandidátov, nakoľko žiadnych svojich nástupcov nevychovali. Prečo je tomu tak? Strach z konkurencie? Strach o svoje funkcionárske stoličky? Odpoveď nech si urobí každý sám.

V posledných dňoch som ešte postrehla reakcie jedného z parlamentných politikov, a to že nestranícky kandidáti svojou nezávislosťou skrývajú svoju hodnotovú prázdnotu a identitu. Alebo je to skutočný strach o to, že politické strany strácajú svoje preferencie únavou voličov z večne nesplnených sľubov, alebo je príliš opitý z pocitu, že bez strany a jej úzkeho vedenia to jednoducho nejde.

Je dobré, ak máme na veci odlišný názor. Pýtam sa, ktorá z politických strán vyhrá primátorské voľby v Trenčíne? Jedna, všetci alebo žiadna? Kde sú tie pomyslené hodnoty politických strán? Odpoveď znie asi tak, že sa vyfaulovali sami. Teda aspoň smerom k voličovi.

NOVINKY

Úprava "malých konkurzov"

Úprava "malých konkurzov"

19.01.2021

dôležité

    Pandémia korona vírusu prináša  nielen zdravotné problémy občanom, pričom sprievodným javom sú aj ekonomické problémy podnikateľov. V roku 2020 problémy iba začali, ale ...

čítaj ďalej


Zamyslenie...

Zamyslenie...

09.11.2020

Riešime koronu a politiku okolo nej. Mame rozdieľnosť názorov a pomaly sa dostávame do situácie, že nám nevadí keď nás riadi jedna autorita. Vadí nám iný názor bez rozdielu, či reprezentuje väčšinu alebo menšinu. Sme už iba krôčik smerom k jednotnej moci. To tu už bolo, tí ...

čítaj ďalej


Ďakujeme za váš hlas!

Ďakujeme za váš hlas!

01.03.2020

Doma dobre

    Máme tu prvý marcový deň. Pre niekoho úplne obyčajný deň no pre mňa je trochu iný. Vstávala som s nádejou, že na Slovensku nastáva zmena, zmena k lepšiemu. No výsledky parlamentných volieb ma veľmi prekvapili.  Žiaľ, ...

čítaj ďalejpozrieť ďaľšie