Loading

Facebook Youtube

DopravaDopravaVážení občania,

     doprava to je neuralgický bod nášho mesta. Potrebujeme ekonomicky efektívnu, bezpečnú, kvalitnú a plynulú dopravu. Vypracovaný generel dopravy bez jeho uplatňovania v praxi je žalostne málo. Kvalita povrchu komunikácií sa zhoršuje, ich oprava a údržba ide slimačím tempom. Zlá kvalita ciest  vrátane účelových komunikácií znepríjemňuje život našim občanom. Zlepšenie tohto stavu je už iba zbožným želaním. Áut na cestách pribúda, ťažké a nákladné vozidlá zahusťujú mesto. Nový most situácii nepomohol. Starý je naďalej zaťažený nad únosnú mieru. O jeho statike svedčí stupeň podmienečne použiteľný. Teda technický stav nie je dobrý. Na kvalitu chodníkov z ktorých vytŕča burina a niektoré už stratili povrch, sa zle už pozerá a to ešte musíte po nich chodiť. Údržba ciest, ich zametanie po zime v apríli a máji, kedy sú už zbytky soli dávno vo vzduchu a zvyšuje počet alergikov, sú zbytočne vyhodené peniaze, ktoré končia u podnikavých „zametačov“.

     Rozvoj mesta bez dobre fungujúcej dopravy je ďalej nemožný. A práve dnešná doprava v meste nie je ani ekonomicky efektívna, ani bezpečná ani kvalitná a často ani nie plynulá.

     O budovaní juhovýchodného obchvatu (prvé štúdie sú ešte z roku 1986) sa stále iba hovorí. Oprava a rekonštrukcia ciest a chodníkov vrátane ich kvalitnej údržby počas celého roka, musí byť samozrejmosťou a musí ju zabezpečiť mesto ako aj potrebné financie.

     Po dobudovaní nového mostu cez Váh márne čakáme na opravu toho starého. Preto v spolupráci so Slovenskou správou ciest treba  robiť všetko pre to, aby sa rekonštrukcie dočkal starý most, skôr ako  spadne!

     V Trenčíne vidíme aj veľký problém s parkovaním. Súčasná parkovacia politika je nekoncepčná a vnímaná negatívne a už od samého začiatku bola z našej strany kritizovaná. Preto ďalšia vec, ktorú zabezpečíme je zásadná zmena parkovacej politiky, vybudovanie parkovacích domov, záchytných parkovísk. A od toho by závisela aj MHD, ktorá by sa prispôsobila tak, aby sa ľuďom oplatilo nechať auto na záchytnom parkovisku využiť verejnú dopravu. Taktiež v rámci verejnej dopravy  treba využiť aj koľajovú dopravu s využitím železničnej trate smer Trenčín-Bánovce. Treba preveriť možnosť bezplatnej MHD tak, ako sa to deje v Čechách .

     Podporíme investície zo všetkých zdrojov a budeme sa usilovať o viaczdrojové financovanie, s cieľom zlepšiť dopravnú situáciu v meste. Preto chceme a budeme podporovať všetky investície prostredníctvom mesta, ktoré by zmenili dopravnú situáciu v meste k lepšiemu. Budeme aktívne spolupracovať pri koordinácii fungovania dopravného systému v Trenčíne, spolupracovať so širokou verejnosťou pri aktualizácii generelu dopravy. Efektívna, bezpečná a kvalitná doprava pre všetky mestské časti.  

Trenčín sa musí stať dobrým mestom pre život. Doma dobre – v Trenčíne dobre.

 

Čakám na Vaše podnety a pripomienky.

 

Danica Birošová

Kandidátka na primátorku


NOVINKY

Úprava "malých konkurzov"

Úprava "malých konkurzov"

19.01.2021

dôležité

    Pandémia korona vírusu prináša  nielen zdravotné problémy občanom, pričom sprievodným javom sú aj ekonomické problémy podnikateľov. V roku 2020 problémy iba začali, ale ...

čítaj ďalej


Zamyslenie...

Zamyslenie...

09.11.2020

Riešime koronu a politiku okolo nej. Mame rozdieľnosť názorov a pomaly sa dostávame do situácie, že nám nevadí keď nás riadi jedna autorita. Vadí nám iný názor bez rozdielu, či reprezentuje väčšinu alebo menšinu. Sme už iba krôčik smerom k jednotnej moci. To tu už bolo, tí ...

čítaj ďalej


Ďakujeme za váš hlas!

Ďakujeme za váš hlas!

01.03.2020

Doma dobre

    Máme tu prvý marcový deň. Pre niekoho úplne obyčajný deň no pre mňa je trochu iný. Vstávala som s nádejou, že na Slovensku nastáva zmena, zmena k lepšiemu. No výsledky parlamentných volieb ma veľmi prekvapili.  Žiaľ, ...

čítaj ďalejpozrieť ďaľšie