Polovica volebného obdobia – čas, ktorým som mnoho získala

     Politika môže byť dobrá, zaujímavá, no záleží ako sa k nej postavíme a ako ju budeme robiť.  Od občanov – voličov som získala dôveru a stala som sa poslancom Mestského zastupiteľstva v Trenčíne. Sme v polovici volebného obdobia, boli tu chvíle ťažké i radostné, no nikdy som neoľutovala tento krok v mojom živote. Týmto rozhodnutím som nič nestratila, práve naopak, len som získala.

     Bola som obohatená novými vedomosťami o komunálnej politike. Postupne som spoznávala nových a úžasných ľudí, občanov, ktorí tu žijú, pracujú a mnohí z nich sa stali mojimi priateľmi.

     Od môjho rozhodnutia vstúpiť do politického života mi bolo jasné, že chcem zastupovať vôľu občanov. Žiaľ, zistila som že v komunálnej politike sa uprednostňujú vlastné záujmy pred záujmom občana, vďaka ktorému sa zodpovední dostali na svoje miesta. Ja som odmietla ísť týmto smerom. Pre mňa je na prvom mieste občan a jeho záujem a potreba.  Ako poslankyňa som neváhala zastupovať a pomôcť v spolupráci s mestom 27 občanom nájsť riešenie ako dôstojne bývať. Ako členka komisie mládeže a športu mi nie je ľahostajný stav a osud športových a detských ihrísk a školských zariadení. Starám sa o detské ihrisko na Piaristickej ulici, zastupujem občanov a pomáham im pri zachovaní športového ihriska v Biskupiciach. Nie je mi ľahostajný ani osud Materskej školy na ulici 8. Októbra a pomáham pri jej zachovaní. Svoj príjem za činnosť poslanca používam výhradne len na podporu občianskych aktivít. Vznik stálej divadelnej scény v Trenčíne by privítalo mnoho ľudí a preto rada túto iniciatívu podporujem. A taktiež bude potrebné zrušenie aktuálnej parkovacej politiky v našom meste. Regulácia parkovania je potrebná, no nie v takej podobe ako si ju presadil primátor so svojimi poslancami. 

     Ja si nepotrebujem presadzovať svoje záujmy cez komunálnu politiku, mne ide o občanov. A v tomto budem pokračovať aj naďalej. Ale aby som mohla pracovať pre Vás, potrebujem vedieť čo vás trápi, čo by ste v meste privítali, vylepšili a čo by sa malo zmeniť. Preto neváhajte, kontaktujte ma a verím že spoločnými silami dokážeme zmeniť naše mesto, našu spoločnosť.

Ďakujem za Vašu podporu

Danica Birošová - Váš poslanec