Chceme lepší život v obciach, mestách a na Slovensku? Začnime od seba....

Extrémizmus!

     Sú toho plne noviny. Všetci kričia, bojujte proti Kotlebovcom! Analyzujú príčiny ich vzostupu a strašia, čo ak sa im podarí vyhrať voľby a vládnuť. Úprimne - stane sa presne to, čo sa stalo keď voľby vyhral smer alebo ak by ich vyhrali sulíkovci a čo ak Sme rodina? 


     Vážení občania - to My sme ich vyniesli hore a My ich aj pošleme dole. Taká je demokracia, ak o ňu ešte stojíme. Alebo chceme diktatúru, vládu jednej strany, jedného ľudu? Ten jeden ľud, to budeme my, všetci rovnakí, s rovnakým názorom, výzorom, kultúrou, ideológiou. Znamená to, pre tých, čo zabudli, stratili pamäť alebo sa narodili neskôr - nevytŕčať z radu, hovoriť iba to, čo je dovolené a to zákonmi a jedinou ideológiou. Na čele nás všetkých bude stať najmúdrejší vodca a kto sa mu postaví, bude "kratší o hlavu". Vy mladí, si nebudete môcť dovoliť mať nielen vlastný názor, ale ani výzor - rovnaké ošatenie, účes... A do cudziny sa už nepozriete, veď by vás tam mohli pokaziť. 


      Na školách by mali zmeniť učebnice dejepisu a dať tam viacej z nedávnej minulosti. Tiež by mali deti učiť záujmu o veci verejné, tomu, ako sa podieľať na riadení veci verejných - teda štátu a tomu, že moc je v ich rukách a ako sa veci dajú zmeniť bez násilia a bojových pokrikov. Žijeme v dobe dve tisíc rokov po Kristovi, dal nám nielen vieru, príklad ale aj učenie. V Biblii je toľko príkladov, ktoré nájdete v príbehoch. Treba čítať alebo počúvať a pochopiť, že človek bol rovnaký pred Kristom, počas jeho života a je taký i teraz. Ale mal by byt lepší. Každý však musí začať Od seba, svojej rodiny, priateľov. To je jediná cesta ako zlepšiť nielen život v našich obciach, mestách , ale aj na Slovensku. Je to cesta ako zlepšiť svet.